Przy instalacji oświetlenia 12V nie potrzeba pomocy elektryka. System taki można wykonać samodzielnie. Według prawa europejskiego napięcie 12V jest całkowicie bezpieczne. Instalację można zakopać na małej głębokości lub poprowadzić na zewnątrz. Cała inwestycja nie jest więc dużym wydatkiem.

Oświetlenie 12v to coraz chętniej wybierane rozwiązanie, które można dostrzec w wielu domach, a także obiektach biurowych czy przemysłowych. Sprawdza się idealnie między innymi w sytuacji, kiedy chcesz zapewnić dostatecznie dużo światła nocą w wybranym miejscu, a tradycyjna instalacja w tym obszarze nie zda egzaminu.

Oświetlenie 12v zapewnia trzy najważniejsze korzyści. Jest to:

  • bezpieczeństwo,
  • szybki i łatwy montaż,
  • spora mobilność

Dodatkowo, przy jego zastosowaniu już po miesiącu widoczne są realne oszczędności na rachunkach. Nie ma to jednocześnie wpływu na jakość światła, jaką się uzyskuje – tym bardziej że oświetlenie niskonapięciowe jest wsparciem i uzupełnieniem tradycyjnych instalacji.
Warto również nadmienić, iż do instalacji świecącej kostki brukowej o napięciu 12V najlepiej wybrać przewód o najmniejszym przekroju żył, proponuję: 3×1 mm2 dla WW
oraz 6×0,75 mm2 dla RGBWW.
Niskonapięciowa instalacja lepiej pracuje na małych przekrojach żył.

Wadą instalacji 12V jak i 24V jest ich ograniczony zasięg. Suma mocy podłączonych lamp nie może przekraczać mocy zasilacza.

Poza tym przy podłączeniu świecącej kostki brukowej nie ma znaczenia czy wybierzemy napięcie 12V czy 24V, gdyż kostki świecą tak samo, napięcie12V ma szersze zastosowanie niż 24V, często w naszym domu mamy już podłączone oświetlenie i zasilacz 12V, którego możemy wykorzystać do podłączenia nowego oświetlenia.
Tak naprawdę dla mocy świecenia oprawy „świecącej kostki brukowej” nie ważne jest napięcie lecz moduły a dokładnie ich jakość i moc świecenia oraz ich żywotność.
Nasza kostka świeci bardzo mocno, gdyż do produkcji stosujemy bardzo wysokiej jakości moduły które świecą bardzo jasno i mają bardzo długą żywotność.

Reasumując

Warto wybrać nasz produkt tj. niskonapięciowe oświetlenie Twojego domu, ogrodu, podjazdu, parkingu, ogrodu itd. świecącą kostkę brukową o napięciu 12V.