Jest nowością na polskim rynku, doceniana i stosowana zaledwie od kilku lat. Jej podzespoły sprowadzane są z zagranicy, produkowana jest natomiast w Polsce – przykładowo właśnie przez LED- BRUK, na którego stronie internetowej gościsz. Świecąca kostka brukowa – właściwie co to takiego? Przybliżymy zatem, czym ona jest, pokrótce jak działa oraz jakie jest jej zastosowanie.

Świecąca kostka brukowa – co to?

Nazwa podpowiada już bardzo wiele – to taka powierzchnia, która emanuje światłem w technologii LED. Produkt przypomina zwykłą lampę, jednakże jest mocno zabezpieczony i wytrzymały – zarówno przeciw zmiennym warunkom atmosferycznym, jak i ciężarom, które może dźwigać. Kostki świecą blaskiem jednolitym na całej swojej powierzchni. Ponadto, mogą mieć różne kolory, co jest nie bez znaczenia, ponieważ wówczas każdy ma możliwość dopasować je do swoich preferencji. Jej tworzywem są zazwyczaj materiały żywicowo-akrylowe, a dołączając do tego najnowocześniejsze technologie jej produkcji – Klient otrzymuje do użytku nadzwyczaj wytrzymałą powierzchnię. Jest ona również odporna na ścieranie czy inne zniszczenia. Można ją swobodnie myć, na przykład myjką ciśnieniową.

Jak działa?

Wyglądem przypomina lampę, a jest w istocie hermetycznie zamkniętą puszką, w środku której znajduje się połączenie elektryczne. Posiada stałe napięcie zasilania – 24V – które jest bezpieczne i nie stanowi zagrożenia dla zdrowia i życia człowieka. Można po niej oczywiście chodzić, jeździć samochodem, można pielęgnować i konserwować. Jest niezawodna i bardzo wytrzymała.

Zastosowanie

Świecąca kostka brukowa ma rozmaite zastosowanie, podobnie jak zwykła. Można podświetlać nią generalnie – tereny brukowane, a również podjazdy, parkingi, tarasy, chodniki i alejki czy też schody. Możliwości jest zatem bardzo wiele. W połączeniu z zielenią ogrodu, świecąca kostka brukowa jest wspaniałym rozwiązaniem na aranżację zewnętrznej części domu – podwórka, patio czy nawet okolicy basenu. Jest nie tylko schludna, estetyczna i wyjątkowo atrakcyjna wizualnie, ale niesie także korzyści w postaci bezpieczeństwa w poruszaniu się. Kiedy jest ciemno, okazuje się pomocna na przykład przy manewrowaniu samochodem. Nie tylko właściciele domów, ale także firmy i instytucje, korzystają z tego rozwiązania – produkt ten z powodzeniem znajduje zastosowanie również w przestrzeni publicznej.