Sprzedajemy tylko wartościowe produkty, nie oferujemy podróbek!

Jak działa LED w bruku?


Jest zarówno energooszczędna, ekologiczna, jak i widowiskowa - świecąca kostka brukowa zdobywa uznanie wśród coraz większej grupy klientów. Są to osoby zwykle otwarte na nowinki technologiczne, chcące wykorzystać ją użytkowo, estetycznie albo łączyć oba te sposoby. W tym artykule przybliżymy Państwu szczegółowo, jak ona działa. Dla wielu nie jest to kwestią oczywistą, zwłaszcza z tego powodu, że świecąca kostka brukowa to nowość na rynku polskim – zaledwie kilkuletnia. Wiele z jej podzespołów nie jest jeszcze produkowanych w Polsce, choć są w niej już oczywiście dostępne - i to na nich bazuje firma LED-BRUK.

Pierwszy sposób na LED

Działanie nowoczesnych lamp LED jest wybierane najczęściej z tego względu, że funkcjonują one w przestrzeni zdecydowanie dłużej i bardziej żywotnie, a dodatkowo istnieje możliwość łatwego nimi sterowania – na przykład zdalnego. Nie inaczej jest w przypadku LED w bruku. Istnieją dwa sposoby na to, jak jest on montowany. Pierwszy z nich polega na umieszczaniu pomiędzy klasyczną kostką - specjalnych taśm LED, które zawarte są w profilu aluminiowym z mleczną osłonką. Wykonana z poliwęglanu, jest odporna na czynniki atmosferyczne, promieniowanie UV czy też palność. Taki profil układany jest na piance, której zadaniem jest przenoszenie obciążeń. Podłączany jest później do instalacji lub odpowiedniego zasilacza - w zależności od wybranej taśmy.

Drugi sposób - jak działa świecąca kostka brukowa?

Drugi sposób to świecąca kostka brukowa sensu stricte. Wyglądem przypomina lampę LED, a funkcjonalnością dorównuje klasycznemu podłożu. Można jeździć po niej samochodem, jest odporna na warunki atmosferyczne, w tym opady deszczu, można ją myć. Aby poznać jej działanie, trzeba wyobrazić sobie hermetyczną puszkę, z której jest zbudowana – a wewnątrz tej puszki znajduje się połączenie elektryczne.

Takie działanie to pełna trwałość i niezawodność tego rodzaju oświetlenia. Stałe napięcie zasilania - wynoszące 24V – jest bezpieczne oraz nie stanowi zagrożenia dla życia i zdrowia człowieka. Ponadto, jego montaż jest bardzo łatwy - wystarczą dwa śrubokręty (krzyżakowy i mały płaski) oraz dwa klucze płaskie nr 21. LED-BRUK, oprócz produkowania i dystrybuowania świecącej kostki brukowej, służy fachowym doradztwem w zakresie jej doboru oraz instalacji.

Bazujemy na podzespołach Osram & Cree


O NAS

Dbamy o lepszą codzienność naszych klientów, oferując im nowatorskie rozwiązania, które poprawiają funkcjonalność przestrzeni zapewniając bezpieczeństwo, a także uzupełniając całokształt aranżacji o niecodzienne akcesoria dekoracyjne.
Na co dzień zajmujemy się sprzedażą świecącej kostki brukowej, posiadające wiele możliwości zastosowań. Wielofunkcyjność naszych unikatowych produktów wynika z obranego przez nas kierunku rozwoju – stawiamy na innowację, wybierając tworzywa i rozwiązania technologiczne, które odpowiadają potrzebom świadomych klientów. Ponadto dbamy o środowisko naturalne, którego wszyscy jesteśmy nieodłączną częścią – w asortymencie posiadamy linię ekologiczną, która, tak jak i wszystkie pozostałe produkty, działa w oparciu o energooszczędne pasma LED. Gwarantujemy profesjonalną obsługę ze strony doradcy, podczas realizowania transakcji hurtowych i detalicznych.
Świecąca kostka brukowa to propozycja dla tych klientów, którzy doceniają dynamiczny rozwój technologii i pragną wykorzystywać jej produkty w aranżacji codziennej przestrzeni, zarówno publicznej, użytkowej, jak i prywatnej.

LED-Bruk

42-500 Będzin, ul. Zagórska 32 | woj. śląskie
+48 504 057 789
Home | O nas | Oferta | Galeria | Blog | Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone led-bruk.com.pl
Realizacja: fabrykakreacji.com